Pointerler nasıl bulunur buyrun (Resimli anlatım)

Vakana Çevrimdışı

Vakana

Administrator
Yönetici
KoCuce.Com
7 Mart 2012
12,797
297
83
arkadaşlar kolay anlaşılsın diye çabuk bulunsun diye hazırladığım kısa yolları vereceğim her patchte büyük değişiklik olmadığı sürece 5 dakikada bulursunuz. resimlerde ben 10 tane snd fnc örneğini verdim alttaki kısa yollarla bulursunuz başka pointerleride siz bulup yakınlarından kendinize kısa yollar oluşturursunuz artık

not= KO_SNDX kısa yolunu değiştirdim daha önce not alan olduysa yenisi ile değiştirsin

bize lazım olan programlar

1=stripper_v207ht

2=odbg110

netten bulursunuz

ilk önce stripper programını açıyoruz open yazan yerden knight online exemizi seçiyoruz ve unpacking butonuna tıklıyoruz eğer altta successfull yazısını gördüysek unpack işlemi tamamdır stripper ile işimiz bitti demektir. knight exesinin olduğu yere önünde tire olan unpack edilmiş exeyi oluşturmuştur.

şimdi olydbg programımızı açtık ve file yazan yerden open diyerek unpack ettiğimiz exeyi bulup açıyoruz daha sonra şift tuşuna basarak mausla en alta kadar oradaki kodları seçili hale getiriyoruz. gri olacak şekilde resimde 2 yazan yerin üstünde comment yazısı var oradan mausla tutup biraz kaydıralım kodlar arada kalmasın bulamayabiliriz aradaki mesafeyi açalım yani

daha sonra seçili hale getirdiğimiz kodları kaydetmek için ekrana maus sağ tuşu ile tıklayıp copy den to file seçeneğini seçiyoruz biraz mb olarak 100 mb civarında bir text dosyası kaydedecek o yüzden biraz kasabilir text dosyasını kayıt ederken ve açarken

şimdi kayıt ettiğimiz text dosyasını açıyoruz üstten düzen bul seçeneğine kısa yolumuzu yazıp bul diyoruz ve pointerlerimizi buluyoruz bazı kısa yollarda 9. çıkan falan yazar onun için o kısa yolu 9 kere bul seçeneğine basarak aratıyoruz 9. çıkanda duruyoruz. hepsi bu kadar arkadaşlar kendinizi geliştirmek size kalmış

not= hatalı kod bulmamak için kaydırma çubuğunu en üstte getirip maus imleci ile en üst sırayı seçiniz aramalara herzaman en üst sıradan başlayınız

oyun açıkken unpack etmeyin oly programını açmayın hatalar olabilir oly tpt verdirebilir

kısa yollarda bunlar kolay anlaşılsın diye kendim bu yöntemi yaptım

Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.

mypackettool için

Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.

parantez içindekiler kaç kod sırası altında yada üstünde onu gösterir

mesela ko_ptr_chr= ECX+5CC (1 sıra ALTI) arayacağımız kısa yol

ECX+5CC dir bul dediğimizde bulacaktır bulduğunun 1 sıra altında zaten ptr chr gözükecektir

R Çevrimdışı

RepahidiS

Kayıtlı Üye
15 Şubat 2013
203
0
16
34
Cevap: Pointerler nasıl bulunur buyrun (Resimli anlatım)

Yararlı paylaşım teşekkürler.

R Çevrimdışı

roker1

Kayıtlı Üye
26 Aralık 2012
200
0
16
32

++++++

B Çevrimdışı

biktimmk

Kayıtlı Üye
4 Kasım 2012
225
0
16

Teşekkürler

R Çevrimdışı

rakuen

Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
133
0
16
33

teşekkürler

B Çevrimdışı

biktimmk

Kayıtlı Üye
4 Kasım 2012
225
0
16

resimler uçmuş, 1453 clientin pointerları var mı hazırda acaaba

J Çevrimdışı

Jeroo

Kayıtlı Üye
31 Ekim 2015
583
0
16
32

Eywallah

H Çevrimdışı

hud0

Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2013
109
0
16
31

asdasd

C Çevrimdışı

crwly

Yeni Cüce
31 Ocak 2016
5
0
1
31

teşekkürler

E Çevrimdışı

enes1993

Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2012
390
0
16
28

SAOL